РМО вчителів початкової школи
25.02 на базі ССЗШ №141 пройшов районний конкурс "Урок року" в намінації "Математика в початковій школі". Взали участь учителі шкіл№№36, 84, 97, 106.
До вашої уваги матеріали уроків:
Конкурсний урок вчителя початкової школи КЗО "НВК №106" ДМР
Таран Ольги В'ячеславовни
Тема.Вправи і задачі на засвоєннятаблицьмноження і ділення. Задача на діїрізногоступеня.
Мета:Формувативміннязнаходитизначеннявиразів на діїрізнихступенів; закріплювативміннязастосовуватизнаннятаблицьмноження і ділення в межах 5 у процесірозв'язуванняприкладів і задачі; закріплювати та вдосконалюватинавичкидодавання і віднімання в межах 100; вчитирозв'язуватизадачі на діїрізнихступенів; розвиватилогічнемислення, пам'ять, увагуучнів; виховуватистаранність, охайність, працелюбність, почуттявзаємодопомоги та підтримки.
Обладнання:підручники, зошити, лінійки, червонімаркери, конвертиізроздатковимматеріалом, мультимедійнапрезентація
Хід уроку:
Привітання.
Стали, діти, всірівненько.
Посміхнулисягарненько.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Працюватимемстаранно,
Щобпочули у кінці,
Щоунашімдругімкласі
Учні просто молодці.
Повідомлення теми уроку.
- Діти, сьогодні у нас буде незвичайний урок. До нас завіталиулюбленігерої-фіксики – Нолик і Сімка. Їмпотрібна наша допомога, тому щоїх друг ДімДімич погано вивчивтаблицюмноження і загубився в країні Математики. ДопоможемофіксикамвідшукатиДімДімича?
- На нас чекає складна робота, нам знадоблятьсяматематичнізнання, світлийрозум, кмітливість. Ми вирушаємо в подорож по країні Математики. Там ми повторимо вивченітаблицімноження і ділення, розв’яжемо задачу на діїрізногоступеня, відвідаєморізністанції і спробуємовідшукатиДімДімича. Під час виконаннязавданьви будете отримувати «фішки» у вигляді знаку фіксиків. В кінці уроку отримані вами «фішки» перетворяться на оцінки.
- Але, щобвирушити у подорож нам необхідний потяг. А який же потяг безвагончиків? Щобзручнорозміститися в потязі нам знадобиться 3 вагончика. У вас на столах є вагончик ізланцюжкомприкладів. Якщови правильно їхрозв’яжете, - ми складемо потяг і вирушимо в подорож. (На паперових вагончиках зображеноприклади для усногообчислення.Правильно розв’язаніприкладидаютьможливість з вагончиківвикласти на дошці потяг).
Математичний диктант.
- Щобсісти на потяг нам з вами знадобляться квитки. У вас на партах вони є, але без кодового номера. У квитках виповиннізаповнитипевніклітинки, в які будете записуватирезультатиматематичного диктанту.
2*3=6, 40 : 5=8, 3*4=12, 36 : 4=9, 4*5=20, 21 : 3=7, 5*6=30, 16 : 2=8, 4*4=16, 25 : 5=5.
- Якщо «квитки» заповнені, перевіртеправильністьвиконаногозавдання, користуючисьзразкомзаповнення на екрані. За правильно виконану роботу візьміть "фішку". Хтоотримав "фішку"? У кого помилки? Хтозовсім не впорався з роботою? Тепер ми можемовирушати у подорож.
1. Станція «Каліграфічна».
Щобцифри правильно писати,
Хвилинкукаліграфіїпотрібнопочати.
Цифри пишу рівнесенько,
Щоббулогарнесенько.
- Запишітьрезультатитаблицімноження на 5. (Робота в парах)
( 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 )
Поміняйтесьзошитами з сусідом і перевіртенаписане, користуючисьправильнимивідповідями на екрані. За правильно виконану роботу візьміть "фішку". Хтоотримав "фішку"? У кого помилки? Хтозовсім не впорався з роботою? Рушаймодалі.
2. Станція «Математичний марафон».
1)По шосейшли три машини:
Шур-шур-шур, під ними шини.
Не спиняючи машин,
Полічіть, скільки шин? (4*3=12)
2)В гаю три зайчики сиділи,
Запетитомморквуїли.
Всіпосім, як один,
Скількиз'їливсіхморквин? (7*3=21)
3) Чотириіндикипішли по музики
Танцювали-гупали, скількиніжоктупали? (2*4=8)
4) Ішли три їжаки, несли по три буряки.
А виїмдопоможіть, бурякиполічіть (3*3=9)
5) Чотириведмеді на велосипеді
П'ятийпішкибіг. Скількибулоніг? (4*5=20)
6) Чотириполички ми змайстрували,
По дев'ятькнижок на них поклали
Нас похвалили батько та мати
І попросили їхнюкількістьназвати (9*4=36)
Правильністьвідповідіперевіряється на екрані. За правильнувідповідьдитинаотримує «фішку».
3. Станція «Збійпрограми».
Робота з підручником с.107, №703.
Учнірозв’язують по два прикладисамостійно у зошиті, а по одному учню з вагончика перевіряєбілядошкирозв’язання тих же двохприкладів і виправляєпомилки.
За правильневиконаннязавданняучні, щобілядошкиберуть«фішку».
4. Станція «Частинка».
На дошцізображені три кола, поділені на рівнічастини: на 2,3,4.
Учитель показує на число біля кола, а учніповинніназватитаке число, яке одержать в результатіділенняпоказаного числа на стільки, на скількичастинподілене коло.
Правильністьвідповідіперевіряється на екрані. За правильнувідповідьучніберуть «фішку».
5. Станція «Рухлива».
Зараз ми разом з фіксикамивідпочинемо й виконаємомузичнурозминку.
6. Станція «Ерудит».
Ми наближаємось до станції «Ерудит» і помічаємонесправністьупоїзда. Щобїїліквідуватинеобхіднорозв’язати задачу. А щобдізнатися про що буде задача, потрібновідгадати загадки.
Балакучий в хатігість, Вінпродуктизберігає,
Хоч не п’євін і не їсть, Їжу в холодітримає.
Розважає без упину Є у ньому морозильник.
І показуєновини. (Телевізор) Зветься диво…(Холодильник)
Цеймлин зерна не мелезроду,
Даєвінв спекупрохолоду. (Вентилятор)
Пасажиризнаходятьнапартіумовузадачі і колективнорозв’язуютьїї (складаютькороткуумову, розв’язаннязаписують у зошити).
7. Станція «Геометрична».
Ми отрималителефонний сигнал відДімДімича, але сталося непередбачуване – телефон випав і у ньогорозбивсяекран. Фіксикиможуть полагодити телефон, але їмпотрібно знати розміриекрану.
У вас на столілежить телефон. Виміряйтерозміриекрану і звіртесвоївимірювання з тими, що на екрані. Знайдіть його периметр. Щотаке периметр? Як знайти периметр екрану телефона? Якоюдією ми замінюємодіюдодавання?
8. Станція «Засвітивіконечко». (Резервнезавдання)
Кожен вагончик повинен швиденько «ланцюжком» передатибудиночок з нерівностями кожному пасажиру по черзі. Пасажириповинні у віконечкопоставити знак «<», «>», «=». На даху кожного будиночку є знак, щовказуєяківіконечкапотрібнозафарбуватичервоним фломастером.
Пасажири вагончика, щовпоралисяшвидше, берутьсобі «фішку».
9. Станція «Кінцева».
Ну ось ми з вами і допомоглифіксикам. Телефон полагоджено і Сімказмоглазв’язатися з ДімДімичем. Виявляється з ним все гаразд і вінповернувсядодому, тому щовивчивусютаблицюмноження. Але на знак вдячності передав для всіх вас подарунок. Це - закладка, на зворотіякої є таблицямноження. ДімДімичсподівається, щойогоподарунокдопоможе вам вивчититаблицюмноження на «відмінно» і виніколи не загубитесь у країні Математики.
Оцінювання.
Сьогодні на уроцівибулидужеактивні. Щоб дізнатися своїоцінки, порахуйте кількісьть отриманих вами «фішок», та поставтесобіоцінку.
У кого 6 «фішок» - оцінка 11 б.,
У кого 5 «фішок» - оцінка 10 б.,
У кого 4 «фішки» - оцінка 9 б.,
У кого 3 «фішки» - оцінка 8 б.,
У кого 2 або 1 «фішки» - оцінка 7 б.
Підсумок уроку.
- Якінавичкивдосконалювали на уроці?
- Чивсізавданнявиконали?
- Щонайбільшесподобалося?
Домашнєзавдання.
Від Нолика: с. 108, № 708-709. (до 9 балів)
ВідСімки: с. 107, №706-707. (до 12 балів)